Ostatnio oceniane wydarzenia

Lotnisko w Świdniku

Jest obecnie rok 2015 a w opisach są dane z roku 2012 -do kitu z takimi aktualizacjami. [Zobacz]

Ceny biletów PKP

tragedia,beznadzieja [Zobacz]

Na czym polega działalność SWKiPR?

przypadkiem w internecie natknełem się na niezależne badania naukowców na temat wyhodowanych przez 50 lat rasach. co się okazało ... [Zobacz]

Gdzie na randkę w Rzeszowie?

Spacer nad Wisłokiem, a po spacerze obowiązkowo CHILITA - super klimat, muzyka na żywo, genialne jedzenie - polecam pizzę! [Zobacz]

Ceny biletów PKP

to jakieś kpiny te infolinie nic tam nie wiedzą do d... z taką obsługą [Zobacz]

Co określają gwiazdki hotelowe?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie znaczenie mają gwiazdki hotelowe? Jaka jest różnica między hotelem 2-gwiazdkowym i 4-gwiazdkowym? Jaka w ogóle jest różnica między hotelem a motelem? W tym artykule prezentujemy wam najważniejsze informacje o jakości obiektów noclegowych.

Gwiazdki hotelowe świadczą o renomie danego objektu oraz wysokości usług przez niego proponowanych. Uznaje się, że im większa ilość gwiazdek, tym bardziej luksusowy jest dany hotel. Gwiazdki przyznawane i odbierane są przez Urząd Marszałkowski jedynie hotelom, motelom i pensjonatom - na tą ocenę składają się przede wszystkim opinie klientów danego obiektu.

Do przyznania jest od jednej do pięciu gwiazdek. Jak widać na załączonym niżej obrazku, pięć gwiazdek otrzymują hotele, które zapewniają swoim klientom wszystkie udogodnienia. Cztery i trzy gwiazdki otrzymuje obiekt, który zapewnia większość usług. Dwie i jedną gwiazdkę otrzymują te obiekty, które mają do zaoferowania tylko niektóre podstawowe usługi. W związku z tym gwiazdki odczytujemy następująco:
** - hotele, pensjonaty i apartamenty z podstawowym wyposażeniem,
*** - hotele, pensjonaty i apartamenty lubianej i cenionej klasy średniej,
**** - hotele, pensjonaty i apartamenty klasy średniej o podwyższonym standardzie,
***** - obiekty z najwyższej klasy wyposażeniem i pierwszorzędną obsługą.

Jednak pamiętajmy, że gwiazdka gwiazdce nie jest równa - przykładowo hotele czterogwiazdkowe, które proponują te same udogodnienia, ale ich jakoś jest niska (np. popsute suszarki, stare łóżka lub nieszczelne okna), wówczas hotel nie otrzymuje wszystkich gwiazdek.

Wraz z tematem gwiazdek należy wspomnieć o tym, co nazywamy hotelem, a co hostelem. Ze wszystkich obiektów najbardziej luksusowy wydaje się hotel. Hotelem nazywamy budynek (z lub bez dodatkowej przestrzeni na zewnątrz), który składa się z recepcji, minimum 10-ciu pokoi hotelowych, serwisu pokojowego oraz restauracji. Niektóre hotele swoją ofertę wzbogacają o baseny, SPA, sale konferencyjne i gabinety kosmetyczne.

Motel to zazwyczaj budynek usytuowany przy ruchliwych trasach drogowych, który składa się z około 10-ciu pokoi i posiada zaplecze gastronomiczne. Z jego usług korzystają zazwyczaj zmotoryzowani turyści.

Pensjonat z kolei jest to miejsce bardziej spokojne i kameralne. Składa się z minimum 7-miu pokoi oraz kuchni, w której dania podawane są przez całą dobę. Pensjonat zazwyczaj otoczony jest ogrodem, a na jego terytorium organizowane są dodatkowe atrakcje. W pensjonacie może znajdować się wspólna łazienka lub niewielka kuchnia (do zagotowania wody w czajniku lub przechowywania żywności na czas wypoczynku). Wyposażenie oraz dekoracje pensjonatów często tworzą atmosferę domu, przez co wydają się najsympatyczniejszym miejscem wypoczynku.

Hostel to najtańszy obiekt noclegowy. Tutaj standart jest najsłabszy, ale urlopowicze zapłacą najmniej. W hostelach pokoje są wieloosobowe. Wszyscy goście mają dostęp do wspólnej łazienki.

Hotel w Warszawie, hostel w Krakowie, tanie pensjonaty w Trójmieście, hostele w Lublinie - bazę najlepszych, sprawdzonych adresów znajdziecie na Mapa-Polski.org . Zapraszamy do korzystania z naszej wyszukiwarki!

źr. obrazka - Bankier.pl - kliknij by powiększyć!

 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: pięć razy pięć (wpisz tylko cyfrę)
Token