Ostatnio oceniane wydarzenia

Na czym polega działalność SWKiPR?

to stowarzyszenie to ewidentnie maszynka do zarabiania pieniędzy. Przyjmują wszystkich jak leci bez konkretnych wymogów. Wystarczy ... [Zobacz]

arti2017-04-26
Jak wyczyścić zalaną klawiaturę?

A co mam zrobić jeśli mamy resztki jedzenia w klawiaturze mechanicznej? Pomocy Numpad 0 i Numpad 1 mi nie działa :( [Zobacz]

bbartko62016-11-18
Jak przygotować własny plecak BOB?

Jak nie zdążą projektu Arka wykonać na reaktorami w Czarnobylu, to nie będzie co zbierać z 1/3 ziemi. [Zobacz]

Mariusz2016-07-12
Jak wyrobić paszport?

pelo, jeżeli 10 lat minęło, to nie będziesz musiał dopłacać, bo paszport i tak jest nieważny, możesz spokojnie wyrobić sobie nowy ... [Zobacz]

Karol2015-10-23
Jak wyrobić paszport?

Jesli upłynęło 10 lat od wydania paszportu a ja go zniszczyłem bo byl nieważny to czy będę misia za nowy dok płacić 200%?dodam ze ... [Zobacz]

pelo2015-09-18
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Weekend się udał, super pogoda była [Zobacz]

Ola2015-08-20
Najciekawsze skanseny w Polsce

Najfajniejszy skansen jest w Lublinie, teraz tam kręcili sceny do filmu o Wołyniu [Zobacz]

Marcin2015-08-06
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Liczę, ze pogoda się sprawdzi, bo akurat 15 sierpnia zaczynam urlop :) [Zobacz]

Majka2015-08-06

Co określają gwiazdki hotelowe?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie znaczenie mają gwiazdki hotelowe? Jaka jest różnica między hotelem 2-gwiazdkowym i 4-gwiazdkowym? Jaka w ogóle jest różnica między hotelem a motelem? W tym artykule prezentujemy wam najważniejsze informacje o jakości obiektów noclegowych.

Gwiazdki hotelowe świadczą o renomie danego objektu oraz wysokości usług przez niego proponowanych. Uznaje się, że im większa ilość gwiazdek, tym bardziej luksusowy jest dany hotel. Gwiazdki przyznawane i odbierane są przez Urząd Marszałkowski jedynie hotelom, motelom i pensjonatom - na tą ocenę składają się przede wszystkim opinie klientów danego obiektu.

Do przyznania jest od jednej do pięciu gwiazdek. Jak widać na załączonym niżej obrazku, pięć gwiazdek otrzymują hotele, które zapewniają swoim klientom wszystkie udogodnienia. Cztery i trzy gwiazdki otrzymuje obiekt, który zapewnia większość usług. Dwie i jedną gwiazdkę otrzymują te obiekty, które mają do zaoferowania tylko niektóre podstawowe usługi. W związku z tym gwiazdki odczytujemy następująco:
** - hotele, pensjonaty i apartamenty z podstawowym wyposażeniem,
*** - hotele, pensjonaty i apartamenty lubianej i cenionej klasy średniej,
**** - hotele, pensjonaty i apartamenty klasy średniej o podwyższonym standardzie,
***** - obiekty z najwyższej klasy wyposażeniem i pierwszorzędną obsługą.

Jednak pamiętajmy, że gwiazdka gwiazdce nie jest równa - przykładowo hotele czterogwiazdkowe, które proponują te same udogodnienia, ale ich jakoś jest niska (np. popsute suszarki, stare łóżka lub nieszczelne okna), wówczas hotel nie otrzymuje wszystkich gwiazdek.

Wraz z tematem gwiazdek należy wspomnieć o tym, co nazywamy hotelem, a co hostelem. Ze wszystkich obiektów najbardziej luksusowy wydaje się hotel. Hotelem nazywamy budynek (z lub bez dodatkowej przestrzeni na zewnątrz), który składa się z recepcji, minimum 10-ciu pokoi hotelowych, serwisu pokojowego oraz restauracji. Niektóre hotele swoją ofertę wzbogacają o baseny, SPA, sale konferencyjne i gabinety kosmetyczne.

Motel to zazwyczaj budynek usytuowany przy ruchliwych trasach drogowych, który składa się z około 10-ciu pokoi i posiada zaplecze gastronomiczne. Z jego usług korzystają zazwyczaj zmotoryzowani turyści.

Pensjonat z kolei jest to miejsce bardziej spokojne i kameralne. Składa się z minimum 7-miu pokoi oraz kuchni, w której dania podawane są przez całą dobę. Pensjonat zazwyczaj otoczony jest ogrodem, a na jego terytorium organizowane są dodatkowe atrakcje. W pensjonacie może znajdować się wspólna łazienka lub niewielka kuchnia (do zagotowania wody w czajniku lub przechowywania żywności na czas wypoczynku). Wyposażenie oraz dekoracje pensjonatów często tworzą atmosferę domu, przez co wydają się najsympatyczniejszym miejscem wypoczynku.

Hostel to najtańszy obiekt noclegowy. Tutaj standart jest najsłabszy, ale urlopowicze zapłacą najmniej. W hostelach pokoje są wieloosobowe. Wszyscy goście mają dostęp do wspólnej łazienki.

Hotel w Warszawie, hostel w Krakowie, tanie pensjonaty w Trójmieście, hostele w Lublinie - bazę najlepszych, sprawdzonych adresów znajdziecie na Mapa-Polski.org . Zapraszamy do korzystania z naszej wyszukiwarki!

źr. obrazka - Bankier.pl - kliknij by powiększyć!

 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: osiem minus trzy (wpisz tylko cyfrę)
Token