Ostatnio oceniane wydarzenia

Nieznane miejsca w Polsce, które warto ...

Kaplica w Czermnej nie powstała w 1914 roku, lecz już w 1776. Kości pochodzą od ofiar wojen i epidemii w XVIII wieku. Z 1914 roku ... [Zobacz]

Józek2018-08-04
Na czym polega działalność SWKiPR?

to stowarzyszenie to ewidentnie maszynka do zarabiania pieniędzy. Przyjmują wszystkich jak leci bez konkretnych wymogów. Wystarczy ... [Zobacz]

arti2017-04-26
Jak wyczyścić zalaną klawiaturę?

A co mam zrobić jeśli mamy resztki jedzenia w klawiaturze mechanicznej? Pomocy Numpad 0 i Numpad 1 mi nie działa :( [Zobacz]

bbartko62016-11-18
Jak przygotować własny plecak BOB?

Jak nie zdążą projektu Arka wykonać na reaktorami w Czarnobylu, to nie będzie co zbierać z 1/3 ziemi. [Zobacz]

Mariusz2016-07-12
Jak wyrobić paszport?

pelo, jeżeli 10 lat minęło, to nie będziesz musiał dopłacać, bo paszport i tak jest nieważny, możesz spokojnie wyrobić sobie nowy ... [Zobacz]

Karol2015-10-23
Jak wyrobić paszport?

Jesli upłynęło 10 lat od wydania paszportu a ja go zniszczyłem bo byl nieważny to czy będę misia za nowy dok płacić 200%?dodam ze ... [Zobacz]

pelo2015-09-18
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Weekend się udał, super pogoda była [Zobacz]

Ola2015-08-20
Najciekawsze skanseny w Polsce

Najfajniejszy skansen jest w Lublinie, teraz tam kręcili sceny do filmu o Wołyniu [Zobacz]

Marcin2015-08-06
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Liczę, ze pogoda się sprawdzi, bo akurat 15 sierpnia zaczynam urlop :) [Zobacz]

Majka2015-08-06

Jak wyrobić paszport?

Chciałbyś wyruszyć w podróż, ale do szczęścia brakuje ci jedynie paszportu? Nie wiesz dokąd się zgłosić i jakie koszty związane z jego wyrobieniem Cię czekają? Oto 5 kroków, które musisz pokonać.

Krok 1
Udaj się do najlbiższego miasta wojewódzkiego, w którym znajduje się biuro paszportowe. Tam odbierz wniosek o wydanie dokumentu paszportowego. Wniosek należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami. Musi zawierać podpis osoby starającej się o paszport.

Krok 2
Udaj się do fotografa, który wykona zdjęcia paszportowe. Potrzebne są dwie jednakowe fotografie, w formacie 35 x 45 mm. Zdjęcie musi spełniać wymogi biometrii - to znaczy, że głowa na fotografii powinna zajmować dokładnie 31-36 mm. Zdjęcie powinno być kolorowe i kontrastowe. Osoba na fotografii powinna patrzeć wprost i mieć zamknięte usta.

Krok 3
Udaj się do punktu opłat za paszport, gdzie dokonasz wpłaty 140zł. Zniżka 50% przysługuje uczniom, studentom, emerytom, rencistom i kombatantom. Osoby, które zgubiły paszport, lub spowodowały jego zniszczenie, muszą zapłacić 280zł (200% kwoty). Należy zachować oryginalny dowód uiszczenia opłaty!

Krok 4
Złóż wszystkie dokumenty w biurze paszportowym. Musisz to zrobić osobiście, ukazując dowód osobisty. Składanie wniosku o paszport przez dzieci lub młodzież przed 18 rokiem życia, musi nastąpić w obecności rodziców. Wówczas należy dołączyć skrócony akt urodzenia. Teraz musisz poczekać 30 dni na wyrobienie paszportu. O tym, czy jest on gotowy, dowiesz się za pomocą internetowego modułu dostępnego na stronie podanej w biurze paszportowym.

Krok 5
Udaj się po odbiór paszportu. Musisz to zrobić osobiście.

Paszport ważny jest przez 10 lat. Paszporty tymczasowe, wydawane głównie dzieciom i młodzieży, ważny jest przez jeden rok. Mogą go wyrobić także osoby oczekujące na paszport 10-letni, lub ci, którzy w jakiś sposób stracili swój stary dokument.
 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: siedem plus cztery (wpisz tylko cyfrę)
Token

 
 

Wasze opinie i komentarze:

Karol napisał:zgłoś nadużycie:

pelo, jeżeli 10 lat minęło, to nie będziesz musiał dopłacać, bo paszport i tak jest nieważny, możesz spokojnie wyrobić sobie nowy bez żadnych kar pieniężnych

pelo napisał:zgłoś nadużycie:

Jesli upłynęło 10 lat od wydania paszportu a ja go zniszczyłem bo byl nieważny to czy będę misia za nowy dok płacić 200%?dodam ze nowy dok będę wyrabial nie w swoim mieście.

anna napisał:zgłoś nadużycie:

czy do norwegi jest potrzbny paszport?

piotrek napisał:zgłoś nadużycie:

do chorwacji wjedziesz bez problemu na dowód osobisty sam wjezdzałem więc to pewne.

Andrzej napisał:zgłoś nadużycie:

Czy konieczny jest paszport do Chorwacji. Słyszałem ze na podstawie jakiejś umowy jest mozliwość wjazdu do tego kraju na dowód?

pawel napisał:zgłoś nadużycie:

jak nie mam dowodu osobistego to nie wyrobie paszportu??????

Kami napisał:zgłoś nadużycie:

i ile płace za wyrobienie paszportu skoro za rok bede pełnoletnia i bede konczyc gimnazjum właśnie?

Kami napisał:zgłoś nadużycie:

chce wyjechac do Austrii niedlugo i musze wyrobic paszport( za rok bede pełnoletnia), jak rodzic napisze zgode,że bede pod opieka chlopaka i jego rodziców? to wtedy bede mogła wyjechać?

gruba berta napisał:zgłoś nadużycie:

mi się zdaje że wystarczy podpis prawnego i rzeczywistego opiekuna czyli matki a dostanie tymczasowy. lepiej spytaj kogoś profesjonalnego bo tu w internecie ci ludzie głupot podpowiedzą

Leon napisał:zgłoś nadużycie:

A jeżeli tata ma prawa do dziecka bo jeszcze nie było rozwodu tylko że nie interesuje się nią i wgl tylko pije to wystarczy jeden podpis ? Albo czy jak chcemy jechać na wakacje do Bułgarii to co zrobić że mogła jechać ? dowód osobisty tym czasowy wystarczy ?

rita napisał:zgłoś nadużycie:

Jeżeli niepełnoletnia dziewczyna znajduje się pod opieką matki, to wystarczy jedynie jej podpis i adnotacja, że ojciec zerwał kontakty z rodzina.

Leon napisał:zgłoś nadużycie:

Przepraszam za błędy ale szybko pisałem nawet nie popatrzyłem ...

Leon napisał:zgłoś nadużycie:

Witam mam takie zapytanie .. Chciałbym zabrać dziewczynę na wakacje i niestety nie ma 18 lat i nie ma też taty ponieważ pije dużo alkoholu i nie mieszka z nimi i nie wiadomo co wgl robi.. to co wtedy ? Jak przy osobie która nie ma 18lat jest potrzebny podpis oboju rodziców...

maks napisał:zgłoś nadużycie:

ANNA, ja mam taki jak na zdjeciu a wyrabiałem w listopadzie

ANNA napisał:zgłoś nadużycie:

JAK WYGLADA NOWY PASZPORT

rafał napisał:zgłoś nadużycie:

czy jeśli jestem zameldowany w Łodzi a obecnie mieszkam w Warszawie to muszę składac wniosek w Łodzi

do gość5 napisał:zgłoś nadużycie:

ty płacisz 70

gość5 napisał:zgłoś nadużycie:

Czy gdy chodze do gimnazjum to płacę 140 zł czy 70?

gość napisał:zgłoś nadużycie:

Wanda ty głupia pindo

Wanda napisał:zgłoś nadużycie:

Mam pytanie. Co to znaczy, że : " Krok 1. Udaj się do najlbiższego miasta wojewódzkiego, w którym znajduje się biuro paszportowe". Czy meldunek ma tu jakieś znaczenie (adres zameldowania inny, niż adres zamieszkania - 300 km różnicy :) ) ???