Ostatnio oceniane wydarzenia

Lotnisko w Świdniku

Jest obecnie rok 2015 a w opisach są dane z roku 2012 -do kitu z takimi aktualizacjami. [Zobacz]

Ceny biletów PKP

tragedia,beznadzieja [Zobacz]

Na czym polega działalność SWKiPR?

przypadkiem w internecie natknełem się na niezależne badania naukowców na temat wyhodowanych przez 50 lat rasach. co się okazało ... [Zobacz]

Gdzie na randkę w Rzeszowie?

Spacer nad Wisłokiem, a po spacerze obowiązkowo CHILITA - super klimat, muzyka na żywo, genialne jedzenie - polecam pizzę! [Zobacz]

Jak wyrobić paszport?

Chciałbyś wyruszyć w podróż, ale do szczęścia brakuje ci jedynie paszportu? Nie wiesz dokąd się zgłosić i jakie koszty związane z jego wyrobieniem Cię czekają? Oto 5 kroków, które musisz pokonać.

Krok 1
Udaj się do najlbiższego miasta wojewódzkiego, w którym znajduje się biuro paszportowe. Tam odbierz wniosek o wydanie dokumentu paszportowego. Wniosek należy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami. Musi zawierać podpis osoby starającej się o paszport.

Krok 2
Udaj się do fotografa, który wykona zdjęcia paszportowe. Potrzebne są dwie jednakowe fotografie, w formacie 35 x 45 mm. Zdjęcie musi spełniać wymogi biometrii - to znaczy, że głowa na fotografii powinna zajmować dokładnie 31-36 mm. Zdjęcie powinno być kolorowe i kontrastowe. Osoba na fotografii powinna patrzeć wprost i mieć zamknięte usta.

Krok 3
Udaj się do punktu opłat za paszport, gdzie dokonasz wpłaty 140zł. Zniżka 50% przysługuje uczniom, studentom, emerytom, rencistom i kombatantom. Osoby, które zgubiły paszport, lub spowodowały jego zniszczenie, muszą zapłacić 280zł (200% kwoty). Należy zachować oryginalny dowód uiszczenia opłaty!

Krok 4
Złóż wszystkie dokumenty w biurze paszportowym. Musisz to zrobić osobiście, ukazując dowód osobisty. Składanie wniosku o paszport przez dzieci lub młodzież przed 18 rokiem życia, musi nastąpić w obecności rodziców. Wówczas należy dołączyć skrócony akt urodzenia. Teraz musisz poczekać 30 dni na wyrobienie paszportu. O tym, czy jest on gotowy, dowiesz się za pomocą internetowego modułu dostępnego na stronie podanej w biurze paszportowym.

Krok 5
Udaj się po odbiór paszportu. Musisz to zrobić osobiście.

Paszport ważny jest przez 10 lat. Paszporty tymczasowe, wydawane głównie dzieciom i młodzieży, ważny jest przez jeden rok. Mogą go wyrobić także osoby oczekujące na paszport 10-letni, lub ci, którzy w jakiś sposób stracili swój stary dokument.
 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: cztery razy jeden (wpisz tylko cyfrę)
Token

 
 

Wasze opinie i komentarze:

anna napisał:zgłoś nadużycie:2014-06-02

czy do norwegi jest potrzbny paszport?

piotrek napisał:zgłoś nadużycie:2013-03-28

do chorwacji wjedziesz bez problemu na dowód osobisty sam wjezdzałem więc to pewne.

Andrzej napisał:zgłoś nadużycie:2013-03-13

Czy konieczny jest paszport do Chorwacji. Słyszałem ze na podstawie jakiejś umowy jest mozliwość wjazdu do tego kraju na dowód?

pawel napisał:zgłoś nadużycie:2013-02-10

jak nie mam dowodu osobistego to nie wyrobie paszportu??????

Kami napisał:zgłoś nadużycie:2013-02-07

i ile płace za wyrobienie paszportu skoro za rok bede pełnoletnia i bede konczyc gimnazjum właśnie?

Kami napisał:zgłoś nadużycie:2013-02-07

chce wyjechac do Austrii niedlugo i musze wyrobic paszport( za rok bede pełnoletnia), jak rodzic napisze zgode,że bede pod opieka chlopaka i jego rodziców? to wtedy bede mogła wyjechać?

gruba berta napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-29

mi się zdaje że wystarczy podpis prawnego i rzeczywistego opiekuna czyli matki a dostanie tymczasowy. lepiej spytaj kogoś profesjonalnego bo tu w internecie ci ludzie głupot podpowiedzą

Leon napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-29

A jeżeli tata ma prawa do dziecka bo jeszcze nie było rozwodu tylko że nie interesuje się nią i wgl tylko pije to wystarczy jeden podpis ? Albo czy jak chcemy jechać na wakacje do Bułgarii to co zrobić że mogła jechać ? dowód osobisty tym czasowy wystarczy ?

rita napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-28

Jeżeli niepełnoletnia dziewczyna znajduje się pod opieką matki, to wystarczy jedynie jej podpis i adnotacja, że ojciec zerwał kontakty z rodzina.

Leon napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-27

Przepraszam za błędy ale szybko pisałem nawet nie popatrzyłem ...

Leon napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-27

Witam mam takie zapytanie .. Chciałbym zabrać dziewczynę na wakacje i niestety nie ma 18 lat i nie ma też taty ponieważ pije dużo alkoholu i nie mieszka z nimi i nie wiadomo co wgl robi.. to co wtedy ? Jak przy osobie która nie ma 18lat jest potrzebny podpis oboju rodziców...

maks napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-23

ANNA, ja mam taki jak na zdjeciu a wyrabiałem w listopadzie

ANNA napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-23

JAK WYGLADA NOWY PASZPORT

rafał napisał:zgłoś nadużycie:2013-01-12

czy jeśli jestem zameldowany w Łodzi a obecnie mieszkam w Warszawie to muszę składac wniosek w Łodzi

do gość5 napisał:zgłoś nadużycie:2012-12-26

ty płacisz 70

gość5 napisał:zgłoś nadużycie:2012-12-26

Czy gdy chodze do gimnazjum to płacę 140 zł czy 70?

gość napisał:zgłoś nadużycie:2012-11-15

Wanda ty głupia pindo

Wanda napisał:zgłoś nadużycie:2012-09-06

Mam pytanie. Co to znaczy, że : " Krok 1. Udaj się do najlbiższego miasta wojewódzkiego, w którym znajduje się biuro paszportowe". Czy meldunek ma tu jakieś znaczenie (adres zameldowania inny, niż adres zamieszkania - 300 km różnicy :) ) ???

kociczka Paula napisał:zgłoś nadużycie:2012-08-21

starnard 2 tygodnie. Ja info o tym że paszport gotowy mialam po tygodniu

ss napisał:zgłoś nadużycie:2012-08-20

ile sie czeka obecnie na paszport ?