Podobne obiekty

Politechnika Lubelska
Politechnika Lubelskaul. Nadbystrzycka 38d

ilość: 1
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinieul. Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

ilość: 0
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinieul. al. Racławicka 1

ilość: 0
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinieul. Akademicka 13

ilość: 0

Ostatnio ocenione obiekty

Politechnika Lubelska
Na tle innych uczelni w Lublinie wypada bardzo pozytywnie :) [zobacz]
autor opinii: Paweł 2015-02-24

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
0000000 [zobacz]
autor opinii: Marek 2013-12-27

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wspaniała uczelnia. Szczególnie polecam studia na kierunku socjologia. Panuje tam rodzinna atmosfera, a ponadto można wiele się ... [zobacz]
autor opinii: studentka UMEDu 2012-08-09

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Najlepsza uczelnia w wawie! przynajmniej jakaś przyszłość po tym jest! i jakie imprezy :DD [zobacz]
autor opinii: Jurek 2012-06-06

Katolicki Uniwersytet Lubelski - Lublin

dodaj opinię

ocena: 0 / 5, ilość: 0

Kategorie:Szkoły i uczelnie wyższe

Miejscowość:Lublin

Adres:ul. Al. Racławickie 14, 20-950

Telefon:81 445 41 04

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Od początków istnienia zadaniem Uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie - Deo et Patriae. W ciągu swojej prawie 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływał na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i zagranicą. KUL dziś jest Uczelnią otwartą na cywilizacyjne i naukowe wyzwania współczesności. Obok teologii, filozofii, nauk społecznych, prawnych i humanistycznych rozwijane są nauki matematyczne i przyrodnicze, by przygotować studentów do pełnej i odpowiedzialnej pracy dla dobra Ojczyzny i Kościoła.

Oferta edukacyjna KUL to liczne kierunki studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktoranckich i podyplomowych, w tym 9 kierunków autorskich.

Studenci mają dostęp do nauki wielu języków obcych. Poza starożytnymi i nowożytnymi językami europejskimi mogą się uczyć języka chińskiego, hebrajskiego i sanskrytu. Na KUL działa jedyna w Polsce Katedra Języka Celtyckiego, gdzie studenci uczą się języka walijskiego, szkockiego, irlandzkiego i staroangielskiego. Ścisłą współpracę z zagranicznymi uczelniami prowadzi m.in. Katedra Literatury i Języka Niderlandzkiego oraz Katedra Kultury i Języka Hiszpańskiego. Uniwersytet kształci również obcokrajowców, oferując im programy studiów w języku angielskim. Także z myślą o studentach z zagranicy Szkoła Języka i Kultury Polskiej prowadzi roczne, semestralne, wakacyjne oraz przygotowane na zamówienie kursy, których absolwenci uzyskują kredyty akceptowane przez uniwersytety na całym świecie.

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Ocena:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Token