Ostatnio oceniane wydarzenia

Na czym polega działalność SWKiPR?

to stowarzyszenie to ewidentnie maszynka do zarabiania pieniędzy. Przyjmują wszystkich jak leci bez konkretnych wymogów. Wystarczy ... [Zobacz]

arti2017-04-26
Jak wyczyścić zalaną klawiaturę?

A co mam zrobić jeśli mamy resztki jedzenia w klawiaturze mechanicznej? Pomocy Numpad 0 i Numpad 1 mi nie działa :( [Zobacz]

bbartko62016-11-18
Jak przygotować własny plecak BOB?

Jak nie zdążą projektu Arka wykonać na reaktorami w Czarnobylu, to nie będzie co zbierać z 1/3 ziemi. [Zobacz]

Mariusz2016-07-12
Jak wyrobić paszport?

pelo, jeżeli 10 lat minęło, to nie będziesz musiał dopłacać, bo paszport i tak jest nieważny, możesz spokojnie wyrobić sobie nowy ... [Zobacz]

Karol2015-10-23
Jak wyrobić paszport?

Jesli upłynęło 10 lat od wydania paszportu a ja go zniszczyłem bo byl nieważny to czy będę misia za nowy dok płacić 200%?dodam ze ... [Zobacz]

pelo2015-09-18
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Weekend się udał, super pogoda była [Zobacz]

Ola2015-08-20
Najciekawsze skanseny w Polsce

Najfajniejszy skansen jest w Lublinie, teraz tam kręcili sceny do filmu o Wołyniu [Zobacz]

Marcin2015-08-06
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Liczę, ze pogoda się sprawdzi, bo akurat 15 sierpnia zaczynam urlop :) [Zobacz]

Majka2015-08-06

Najciekawsze parki rozrywki w Polsce

Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. Maluchy nie przepadają za tradycyjnymi muzeami, dlatego warto je zabrać w takie miejsce, gdzie nie tylko nauczą się pożytecznych rzeczy, ale także świetnie się wybawią. Na mapie Polski znajduje się na szczęście wiele miejsc, gdzie zorganizujesz dzieciom niezwykle ciekawą wycieczkę!

1. Dream Park w Ochabach Wielkich - Park Rozrywki i Edukacji jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Na terenie parku znajduje się park linowy, park miniatur, park dinozaurów, oceanarium prehistoryczne, kino 6D, plac zabaw, obiekty gastronomiczne oraz labirynt w kukurydzy. Bilety od 15,90 złotych.

2. Jurajski Park w Bałtowie - zwiedzanie Parku warto zacząć od Muzeum Jurajskiego, w którym dowiedzieć się można o wiele o prahistorii oraz gatunkach dinozaurów. Można także wziąć udział w lekcji muzealnej: podczas wykładów wykorzystywane są różne formy pomocy naukowych np. plansze, slajdy, prezentacje multimedialne oraz odpowiadające tematowi okazy. Na najmłodszych zwiedzających czeka bogato wyposażony plac zabaw. Bilety od 14 złotych.

3. JuraPark w Solcu Kujawskim - Muzeum Jurajskie w Solcu Kujawskim posiada ponad 160 unikalnych rekonstrukcji dinozaurów. Ponad 2 km ścieżką wiodącą wśród tematycznych scenek rodzajowych, naturalnej i niepowtarzalnej roślinności tworzącej wyjątkowy mikroklimat, zwiedzający mogą poczuć się jak w naturalnym otoczeniu dinozaurów. Bilety od 22 złotych.

4. Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie - Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: jest beczka śmiechu i Gwiazda Duża (wcześniej nazywana Diabelskim Młynem) - największy diabelski młyn w kraju. Jest też rollercoaster. Dobrą zabawę gwarantuje także karuzela Apollo 2000, Flick Flack oraz Balerina. O szybsze bicie serca przyprawi wizyta w Pałacach Strachów, a niezapomniane przeżycia dla najmłodszych zapewni przelot na Helikopterkach a także jazda w Skoterniach.

5. Ogród Miniatur w Pobiedziskach - terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalnie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu.

6. Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie - Na terenie Parku w Inwałdzie znajduje się ponad 50 miniatur budynków, między innymi: Zamek w Malborku, Wieża Eiffla i Big Ben. Oprócz tego: mały lunapark, rollercoaster, kino 5D, zielony labirynt i inne atrakcje. W kilku miejscach w parku zlokalizowane są punkty gastronomiczne oraz sklepiki z pamiątkami.

7. Park Miniatur Zamków Krzyżackich w Chełmnie - Obecnie park liczy dziewięć miniatur zamków z: Radzynia Chełmińskiego, Bierzgłowa, Grudziądza, Papowa Biskupiego, Kurzętnika, Rogóźna, Torunia, Pokrzywna oraz zamku wysokiego z Malborka. Wszystkie wykonane są w skali 1:30 i posiadają opisy umieszczone tuż obok aby zainteresowani mogli zapoznać się z historią ich budowy oraz często bardzo ciekawymi dziejami.

8. Rancho Kansas City w Rudniku k. Grudziądza - turyści znajdą tu popisy jazdy kaskaderskiej i dżigitowej, skoki koni przez ogień, latający dokard, tresurę koni, jazdę w stylu western, wioskę indiańską, pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi, pełną niepowtarzalnego smaku kowbojską kuchnię.

9. Mikrokosmos w Ujeździe - Park przedstawia realistyczne rzeźby owadów w wielokrotnym powiększeniu. W Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których stoją ustawione owady ze szczegółowymi opisami oraz ciekawostkami dotyczącymi danego gatunku. Oprócz tego trampolina, plac zabaw i bar Bąk. Bilety od 9 złotych.

10. ABlandia w Krościenku - PARK LINOWY ABlandia w Krościenku nad Dunajcem znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego w starym Parku Miejskim, a obejmuje instalację 36 przeszkód linowych na drzewach o łącznej długości ponad 500 metrów oraz 14 przeszkód dla maluchów o długości ponad 100 metrów.

źr. fotografii Rancho.tfirma.pl

 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: dziewięć plus cztery (wpisz tylko cyfrę)
Token

 
 

Wasze opinie i komentarze:

mama ani napisał:zgłoś nadużycie:

zkopiowałam sobie ten artykuł bo mam kilka miejsc do odwiedzenia, a te info są przydatne. dziecko się ucieszy gdy zacznie sie sezon

Mama Ani napisał:zgłoś nadużycie:

Mogę z ręką na sercu polecić punkt drugi. Mieszkam niedaleko i w ciągu roku odwiedzamy JuraPark kilka razy. Zawsze są tłumy ale obsługa sprawna