Ostatnio oceniane wydarzenia

Nieznane miejsca w Polsce, które warto ...

Kaplica w Czermnej nie powstała w 1914 roku, lecz już w 1776. Kości pochodzą od ofiar wojen i epidemii w XVIII wieku. Z 1914 roku ... [Zobacz]

Józek2018-08-04
Na czym polega działalność SWKiPR?

to stowarzyszenie to ewidentnie maszynka do zarabiania pieniędzy. Przyjmują wszystkich jak leci bez konkretnych wymogów. Wystarczy ... [Zobacz]

arti2017-04-26
Jak wyczyścić zalaną klawiaturę?

A co mam zrobić jeśli mamy resztki jedzenia w klawiaturze mechanicznej? Pomocy Numpad 0 i Numpad 1 mi nie działa :( [Zobacz]

bbartko62016-11-18
Jak przygotować własny plecak BOB?

Jak nie zdążą projektu Arka wykonać na reaktorami w Czarnobylu, to nie będzie co zbierać z 1/3 ziemi. [Zobacz]

Mariusz2016-07-12
Jak wyrobić paszport?

pelo, jeżeli 10 lat minęło, to nie będziesz musiał dopłacać, bo paszport i tak jest nieważny, możesz spokojnie wyrobić sobie nowy ... [Zobacz]

Karol2015-10-23
Jak wyrobić paszport?

Jesli upłynęło 10 lat od wydania paszportu a ja go zniszczyłem bo byl nieważny to czy będę misia za nowy dok płacić 200%?dodam ze ... [Zobacz]

pelo2015-09-18
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Weekend się udał, super pogoda była [Zobacz]

Ola2015-08-20
Najciekawsze skanseny w Polsce

Najfajniejszy skansen jest w Lublinie, teraz tam kręcili sceny do filmu o Wołyniu [Zobacz]

Marcin2015-08-06
Pogoda na długi weekend sierpniowy - ...

Liczę, ze pogoda się sprawdzi, bo akurat 15 sierpnia zaczynam urlop :) [Zobacz]

Majka2015-08-06

Nieznane miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Lubisz zwiedzać, ale nudzą cię przewodniki turystyczne? Znamy takie Tygryski jak ty i wiemy, co może cię zainteresować, a co nie zawsze jest objęte w przewodniku. Zapraszamy do wędrówki po NASZEJ mapie Polski! Zaznaczone zostały na niej najciekawsze miejsca, a poniżej znajdziesz krótki opis, co możesz tam znaleźć.

1. Psary Kąty - Centrum Telekomunikacyjne to jedna z najnowocześniejszych stacji satelitarnych na świecie. Stanowi własność TP SA i jest udostępniona do zwiedzania.
2. Kliczków - Cmentarz koni to jedyne miejsce pochówku tych zwierząt w naszym kraju.
3. Szymbark - Dom do góry nogami to miejsce niezwykle ciekawe, gdyż całe wyposażenie domu umieszczone zostało na suficie, a my stąpając po ukośnych ścianach mamy trudność z utrzymaniem równowagi. Frajda dla dzieci!
4. Piątek - geometryczny środek Polski to miejsce warte zobaczenia.
5. Odry - kamienne kręgi to prawdopodobnie miejsce pochówku Gotów. Jest to miejsce niezwykle tajemnicze, przyciągające historyków oraz filmowców z całej Europy. Na terenie rezerwatu Kamienne Kręgi znajduje się 10 kręgów, liczne kurhany oraz lej ofiarny.
6. Kudowa - Czermna - kaplica czaszek to sakralny zabytek, którego ściany i sklepienie tworzą czaszki i ludzkie kości. Kaplica powstała w 1914 roku, a świadczy o tym napis wewnątrz: Ofiarom wojen ku upamiętnieniu, a żywym ku przestrodze 1914.
7. Wrocław - krasnoludki to charakterystyczna osobliwość krajobrazowa, której nie można pominąć podczas zwiedzania Wrocławia.
8. Nowy Kawków - lawendowe pole to niesamowicie urzekające miejsce, które przyciąga wielu fotografów. Pole ciągnie się w nieskończoność, tworząc bezgraniczne morze lawendy. 
9. Zalipie - malowane chaty to nie tylko zabytek kultury, ale także restauracje i sale weselne otwarte na gości z całej Polski.
10.Witnica - Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji to miejsce upamiętniające dawny trakt handlowy łączący Gdańsk, Berlin i Magdeburg. Można tu obejrzeć nie tylko zabytkowe drogowskazy, ale także poznać historię oraz rolę jaki odgrywał niegdyś szlak.
11. Złoty Stok - podziemny wodospad to gratka dla aktywnych! Wodospad znajduje się w Kopalni Złota i stanowi jeden z najciekawszych atrakcji przyrodniczych tego regionu.
12. Piwnice - Radioteleskopy urzekają swoją wielkością i świadczą o nowoczesności naszego świata. Podczas wycieczki warto poznać rolę jaką one odgrywają, a także choć na chwilę przyjrzeć się niebu nad nami...
13. Wągrowiec - skrzyżowanie rzek to atrakcja sama w sobie, gdyż nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie dwie rzeki tworzyłyby niemalże idealnie równe skrzyżowanie.
14. Pławna - Zamek Śląskich Legend to oferta przede wszystkim dla ludzi młodych i głodnych wiedzy historycznej. Organizowane są tutaj pokazy, wystawy oraz lekcje muzealne.

Fotografia przedstawia Zamek Śląskich Legend. źr. Zamekslaskichlegend.pl

 

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: siedem odjąć dwa (wpisz tylko cyfrę)
Token

 
 

Wasze opinie i komentarze:

Józek napisał:zgłoś nadużycie:

Kaplica w Czermnej nie powstała w 1914 roku, lecz już w 1776. Kości pochodzą od ofiar wojen i epidemii w XVIII wieku. Z 1914 roku pochodzi pomnik. Nie ma miejscowości Nowy Kawków, jest Nowe Kawkowo. Jeżeli gdzieś jest napisane "w Nowym Kawkowie", wypada sprawdzić, czy chodzi o Nowy Kawków, czy może o Nowe Kawkowo. Centrum satelitarne w Psarach od kilku lat nie istnieje. Nie wiem czy obiekt jest dostępny do zwiedzania.