Podobne obiekty

Politechnika Lubelska
Politechnika Lubelskaul. Nadbystrzycka 38d

ilość: 1
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinieul. Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

ilość: 0
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Lublinieul. al. Racławicka 1

ilość: 0
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Katolicki Uniwersytet Lubelskiul. Al. Racławickie 14

ilość: 0

Ostatnio ocenione obiekty

Politechnika Lubelska
Na tle innych uczelni w Lublinie wypada bardzo pozytywnie :) [zobacz]
autor opinii: Paweł 2015-02-24

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
0000000 [zobacz]
autor opinii: Marek 2013-12-27

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Wspaniała uczelnia. Szczególnie polecam studia na kierunku socjologia. Panuje tam rodzinna atmosfera, a ponadto można wiele się ... [zobacz]
autor opinii: studentka UMEDu 2012-08-09

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Najlepsza uczelnia w wawie! przynajmniej jakaś przyszłość po tym jest! i jakie imprezy :DD [zobacz]
autor opinii: Jurek 2012-06-06

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Lublin

dodaj opinię

ocena: 0 / 5, ilość: 0

Kategorie:Szkoły i uczelnie wyższe

Miejscowość:Lublin

Adres:ul. Akademicka 13, 20-950

Telefon:(81) 445 66 22

Tradycje uniwersyteckie naszej uczelni sięgają roku 1944, kiedy w ramach nowo utworzonego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej powołano cztery wydziały: Lekarski, Przyrodniczy, Rolny i Weterynaryjny. Niebawem utworzono Wydział Farmaceutyczny, w 1949 Wydział Prawa, a w 1953 r. Wydział Zootechniczny. W 1950 r. fakultety lekarski i farmaceutyczny zostały wydzielone i utworzono Akademię Lekarską, późniejszą Akademię Medyczną, przemianowaną w 2008 na Uniwersytet Medyczny w Lublinie. W 1955 r. na fali tworzenia nowych uczelni wyższych ówczesny rektor UMCS prof. Bohdan Dobrzański dostał nakaz utworzenia z fakultetów rolnego, weterynaryjnego i zootechnicznego odrębnej jednostki naukowo-dydaktycznej i badawczej. Rada Ministrów uchwałą nr 503 z dnia 6 sierpnia 1955 r. powołała Wyższą Szkołę Rolniczą. Jej pierwszym rektorem został prof. Bohdan Dobrzański.

Obecnie Uczelnia zatrudnia 1725 pracowników. Na Uniwersytecie Przyrodniczym działa Samorząd Studentów, a także Związek Młodzieży Wiejskiej i liczne koła naukowe.

Uniwersytet Przyrodniczy skupia swoją działalność w dwóch obszarach Lublina - w okolicach dzielnicy Felin (wschodnia część miasta, graniczy ze Świdnikiem) oraz na południe od Miasteczka Akademickiego UMCS (okolice ul. Głębokiej, ul. Uniwersyteckiej i ul. Raabego). Na obszarze dzielnicy Felin znajdują się domy studenckie (Broadway i Manhattan), gospodarstwa hodowlane oraz Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt. W okolicach ul. Głębokiej znajdują się główne budynki uczelni - Rektorat, większość wydziałów, kliniki weterynaryjne i hale sportowe. Nieopodal, w Miasteczku Akademickim UMCS, mieści się Biblioteka Główna UP i trzy domy studenckie (Cebion, Dodek i Eskulap). Część budynków Uniwersytetu znajduję się także przy ul. Skromnej (Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii), a także w centrum miasta (przy ul. Leszczyńskiego i Lubartowskiej).

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Ocena:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Token